Robin’s Nest

Butik bir anlayışla işlettiğimiz küçük otelimiz Tranquilla Nehir Evi’nde sizlerle birlikte geçen 16 güzel yılın ardından, Ağva’nın eko-turizmine önemli katkıları olabileceğine inandığımız farklı bir mekanı, yepyeni bir doğa konsepti ile geliştirerek ailemize katma kararı aldık. Nehir kıyısındaki özel konumu,geniş arazisi ve doğal mimarisi ile Ağva’nın ilk ve en özel mekanlarından biri olan yeni tesisimiz yeni kimliği ile 2015 yılında faaliyetine başladı.

Ağva’da Göksu Nehri  kıyısında,Tranquilla Nehir Evi’ne çok yakın mesafede, 200 metrelik geniş bir nehir bandında konumlanmış  yeni mekanımız Robin’s Nest bünyesinde iki katlı ahşap bungalovlar şeklinde 35 oda, 5000 m2 açık alan, toplantılarınız için kullanabileceğiniz şömineli çok amaçlı iki adet rustik salon,  kapalı ve  açık restoran,  yüzme havuzu,  otopark,  ve etkinlik alanları bulunuyor.   

 

Mantarların Gizemli Dünyası

Bu yıl 15 Ekim Cumartesi günü Mikolog Jilber Barutçiyan yönetiminde Mantarların Gizemli Dünyası’na yolculuğa çıkıyoruz. Ağva’da bu yıl beşincisini gerçekleştireceğimiz ‘Yağmurdan Sonra’ Ağva Mantar Günleri kapsamında doğa severleri bir kez daha Ağva’da buluşturacak bu muhteşem mantar serüvenini sakın kaçırmayın. Yolculuğumuz teorik sunum, ormanda mantar yürüyüşü, mantar sergisinin hazırlanması ve sunumu ve mantarlı lezzet tadımları etaplarından oluşuyor. Geçmiş etkinliklerimizin ayrıntılarına facebook sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Şömine Başında Caz

Türkiye’nin tanıdığı, en duru seslerden Ülkü Aybala Sunat ve Türkiye’nin genç yeteneklerinden gitarist, aranjör besteci Eylül Biçer’in samimi, içten duygu dolu  performansları ile Tranquilla’da caz geceleri devam ediyor.  Leziz bir akşam yemeği eşliğinde, şömine başında ruhunuzu dinlendirecek, kaliteli müziğe maruz kalacaksınız.