Türkiye’nin En İyi 21. Küçük Oteli Ödülü -‘Traveler’s Choice 2018’

Traveler's Choice Award_tanquilla_nehir_evi_agva_2018

Ağva serüvenimizin 18. yılında, bizleri  onurlandırdınız.

Ziyaretleri ile bizleri onurlandıran, değerli yorumları ve yapıcı eleştirileri ile bizi her zaman daha ileriye taşıyan tüm konuklarımıza ve tesisimize sevgisini ve emeğini koyan tüm ekip arkadaşlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız. Bu ödül gerçek bir ekip ruhu ve dayanışma örneği olan Tranquilla Nehir Evi ve Robin’s Nest ekibinin ortak ödülüdür.

Tranquilla Nehir Evi & Robin’s Nest Ailesi

Ağva’da zaman dönüşleri…Feridun Andaç

Sevgili dostumuz yazar Feridun Andaç’ın Hürriyet’teki yazısının devamına aşağıdaki linkten  ulaşabilirsiniz. Yazı değerli yazarımız ile birlikte Ağva’da geçirdiğimiz keyfili birkaç günün ardından güzel bir Ağva sabahında Tranquilla Nehir Evi’nde kaleme alınmıştır. 

 

 

Bir Ağva klasiği ….Sevgililer Gününde ‘Şömine Başında Caz’

3nis_ulku-300x200_2 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Ülkü Aybala Sunat & Eylül Biçer Duo ile…

Türkiye’nin tanıdığı, en duru seslerden Ülkü Aybala Sunat ve Türkiye’nin genç yeteneklerinden gitarist, aranjör besteci Eylül Biçer’in samimi, içten duygu dolu  performansları ile Tranquilla’da caz geceleri bu yıl da devam ediyor.  14 Şubat Çarşaba gecesi leziz bir akşam yemeği eşliğinde, şömine başında ruhunuzu dinlendirecek, kaliteli müziğe maruz kalacaksınız.

Ağva’da yepyeni bir mekan…Ağva Robin’s Nest

Butik bir anlayışla işlettiğimiz küçük otelimiz Tranquilla Nehir Evi’nde sizlerle birlikte geçen 17 güzel yılın ardından, Ağva’nın eko-turizmine önemli katkıları olabileceğine inandığımız farklı bir mekanı, yepyeni bir doğa konsepti ile geliştirerek iki yıl önce ailemize kattık. Nehir kıyısındaki özel konumu,geniş arazisi ve doğal mimarisi  ile Ağva’nın ilk ve en özel mekanlarından biri olan yeni tesisimiz yeni kimliği ile 2015 yılında faaliyetine başladı.

Robin’s Nest, Ağva’da Göksu Nehri  kıyısında,Tranquilla Nehir Evi’ne çok yakın mesafede, 200 metrelik geniş bir nehir bandında konumlanmış.  Robin’s Nest bünyesinde iki katlı ahşap bungalovlar şeklinde 35 oda, 5000 m2 açık alan, toplantılarınız için kullanabileceğiniz şömineli çok amaçlı iki adet şömineli rustik salon,  kapalı ve  açık restoran,  yüzme havuzu,  otopark,  ve etkinlik alanları bulunuyor.   

 

Ağva Ormanlarında Mantarların Gizemli Dünyası’na Yolculuk 14 Ekim 2017

Ağva’da her yıl olduğu gibi bu yıl da Ekim ayında Mikolog Jilber Barutçiyan yönetiminde Mantarların Gizemli Dünyası’na yolculuğa çıkıyoruz. Ağva’da bu yıl altıncısını gerçekleştireceğimiz ‘Yağmurdan Sonra’ Ağva Mantar Günleri kapsamında doğa severleri bir kez daha Ağva’da buluşturacak bu muhteşem mantar serüvenini sakın kaçırmayın. Yolculuğumuz teorik sunum, ormanda mantar yürüyüşü, mantar sergisinin hazırlanması ve sunumu ve mantarlı lezzet tadımları etaplarından oluşuyor. Ağva otellerinden yürüyerek etkinlik alanımıza ulaşabilirsiniz.  Ayrıntılar facebook sayfamızda.